Teknik Veri Kılavuzu

SecTrail, kurumsal ağ kullanıcılarına uzak veya yerel ağ erişimlerinde şirket veya kurumlarca belirlenen veri güvenlik politikalarına uygun olarak ek kimlik doğrulama adımları sunar. Bu adımlar ile hedeflenen, kullanıcının gerçekliğini ikincil ve daha fazla sayıda doğrulama adımları ile sorgulamak ve bu sayede ele geçirilmiş veya el değiştirmiş dijital kullanıcı kimlik bilgisi kullanımının önüne geçmektir.

Kurum veya şirket IT yöneticileri için en önemli konuların başında yönetimleri altında bulunan kullanıcıların dijital kullanıcı kimlik bilgilerinin güvenliği ve bu bilgilerin yetkisi olmayan kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda oluşabilecek risklerin minimize edilmesi gelir. SecTrail, bu amaca yönelik olarak gelişmiş kullanıcı doğrulama mekanizmaları sunmaktadır.

Pazardaki sanal ağ erişimi (VPN) hizmeti sunan öncü ürünlerin tümü ile entegre olabilen SecTrail’de, mobil cihazlar üzerinde tek seferlik şifre üreten soft token uygulamaları, SMS veya e-posta yolu ile tek seferlik şifre gönderimi, istenildiği gibi değiştirilebilen şifre kombinasyonları ve captcha desteği gibi birçok özellik bulunmaktadır.

Sanal sunucu olarak sanallaştırma platformlarına kurulabilen SecTrail Linux tabanlı sunucu ve/veya sunucular üzerinde çalışmaktadır. Multinode aktif-aktif, aktif-pasif cluster desteği olan ürünler, Felaket Yönetim Merkezi senaryolarına uygun olarak da konumlandırılabilir.

Sanal Sunucu Sistem Gereksinimleri

Desteklenen Hypervisor Tipleri Vmware Vsphere/ESXi, Hyper-V, KVM
En Düşük Donanım Kaynağı 2vCPU, 4GB RAM, 100 GB Storage, 1 GE interface
İşletim Sistemi Linux

 

Teknik Özellikler

Kullanıcı Doğrulama Metodları Active Directory, LDAP, Radius, Local DB
Bot Tespit ve Koruma Yöntemi Captcha, rCaptcha
Şifre Algoritması OATH TOTP
Şifre İletim Metotları SMS, E-posta, Software Token
Mobil Cihazlar için Şifre Uygulaması Android, IOS
Önerilen Son Kullanıcı Uygulamaları SSL/IPSEC VPN, OWA Access, Domain User or Machine Access, Virtual Desktop Applications, SSH Access,
Tek OTP Gateway Üzerinde Desteklenen Kullanıcı Sayısı (*) 5000
Yönetim Arayüzü SSH,HTTP/HTTPS
İzleme ve Uyarı Protokolleri SNMPv2/v3, Syslog (TCP,UDP,TLS)
Desteklenen Cluster Formları Aktif – Aktif / Aktif – Pasif

 

 

tr_TR