Vmware Horizon View Entegrasyonu

SecTrail ile Vmware Horizon View

Kullanıcı kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi, hesaplara yetkisiz erişim riski oluşturmaktadır.

Günümüzde bu tür s orunların çözümü amacıyla ek güvenlik adımlarının sunulması SecTrail doğrulama sunucusu ile mümkündür.

Bu belgede SecTrail ile Vmware Horizon View için iki aşamalı doğrulamanın tek kullanımlık şifre (SoftOTP) aracılığıyla sağlanması hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

SecTrail ile Vmware Horizon View Entegrasyonu

SecTrail - Vmware Horizon View Flow
SecTrail – Vmware Horizon View Flow
  1. Vmware Horizon View’in giriş ekranında kimlik bilgileri girilir,
  2. Vmware Horizon View aracılığıyla bilgiler(kullanıcı adı ve şifre) SecTrail sunucusuna RADIUS isteği olarak gönderilir,
  3. SecTrail, kullanıcının kimlik doğrulamasını (Active Directory, Database vs.) yaparak RADIUS cevabını Vmware Horizon View’e iletir. Doğrulama başarılı ise, SecTrail SMS ya da E-posta aracılığıyla, veritabanındaki (AD, LDAP, Yerel) kullanıcı bilgilerinden edinilen adrese tek kullanımlık şifreyi gönderir. Gönderim aşamasında harici SMS Proxy ya da E-Posta sunucusu kullanılır. Yazılımsal Anahtar (SoftOTP) kullanılması durumunda şifre SecTrail Authenticator mobil uygulaması aracılığıyla üretilir.
  4. Cevap başarılı ise Vmware Horizon View kullanıcının karşısına ikinci ekranı çıkartır,
  5. Kullanıcı, SecTrail tarafından iletilen SMS, E-Posta veya SecTrail Authenticator mobil uygulaması ile ürettiği tek kullanımlık şifreyi girer,
  6. Vmware Horizon View, tek kullanımlık şifreyi SecTrail’e RADIUS isteği olarak iletir,
  7. SecTrail, tek kullanımlık şifrenin doğrulamasını yapar, cevabını Vmware Horizon View’e iletir,
  8. Cevap başarılı ise Vmware Horizon View kullanıcının erişimine izin vererek oturumu başlatır.

 

Mobil Uygulama DesteğiSectrail Authenticator Store

Yazılımsal Anahtar(SoftOTP) kullanmak isterseniz SecTrail Authenticator mobil uygulaması üzerinden güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Mobil cihazınıza SecTrail Authenticator uygulamasını Apple App Store ya da Google Play Store aracılığıyla indirebilirsiniz.

google play store badge apple store badge

tr_TR