Palo Alto Networks Firewall Entegrasyonu

 

SecTrail ile Palo Alto Networks Firewall

Kullanıcı kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi, hesaplara yetkisiz erişim riski oluşturmaktadır.Günümüzde bu tür sorunların çözümü amacıyla ek güvenlik adımlarının sunulması SecTrail doğrulama sunucusu ile mümkündür.

Bu belgede SecTrail ile Palo Alto Networks Firewall için iki aşamalı doğrulamanın tek kullanımlık şifre (SoftOTP) aracılığıyla sağlanması hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

 

SecTrail ile Palo Alto Networks Firewall Entegrasyonu

SecTrail -Palo Alto Networks Firewall Flow
SecTrail -Palo Alto Networks Firewall Flow
  1. Palo Alto Networks Firewall’ın giriş ekranında kimlik bilgileri girilir,
  2. Palo Alto Networks Firewall aracılığıyla bilgiler(kullanıcı adı ve şifre) SecTrail sunucusuna RADIUS isteği olarak gönderilir,
  3. SecTrail, kullanıcının kimlik doğrulamasını (Active Directory, Database vs.) yaparak RADIUS cevabını Palo Alto Networks Firewall’a iletir. Doğrulama başarılı ise, SecTrail SMS ya da E-posta aracılığıyla, veritabanındaki (AD, LDAP, Yerel) kullanıcı bilgilerinden edinilen adrese tek kullanımlık şifreyi gönderir. Gönderim aşamasında harici SMS Proxy ya da E-Posta sunucusu kullanılır. Yazılımsal Anahtar (SoftOTP) kullanılması durumunda şifre SecTrail Authenticator mobil uygulaması aracılığıyla üretilir.
  4. Cevap başarılı ise Palo Alto Networks Firewall kullanıcının karşısına ikinci ekranı çıkartır,
  5. Kullanıcı, SecTrail tarafından iletilen SMS, E-Posta veya SecTrail Authenticator mobil uygulaması ile ürettiği tek kullanımlık şifreyi girer,
  6. Palo Alto Networks Firewall, tek kullanımlık şifreyi SecTrail’e RADIUS isteği olarak iletir,
  7. SecTrail, tek kullanımlık şifrenin doğrulamasını yapar, cevabını Palo Alto Networks Firewall’a iletir,
  8. Cevap başarılı ise Palo Alto Networks Firewall kullanıcının erişimine izin vererek oturumu başlatır.

 

Mobil Uygulama Desteği

Sectrail Authenticator StoreYazılımsal Anahtar(SoftOTP) kullanmak isterseniz SecTrail Authenticator mobil uygulaması üzerinden güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Mobil cihazınıza SecTrail Authenticator uygulamasını Apple App Store ya da Google Play Store aracılığıyla indirebilirsiniz.

google play store badge apple store badge

tr_TR