GlobalScape EFT Entegrasyonu

SecTrail ile GlobalScape EFT

Kullanıcı kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi, hesaplara yetkisiz erişim riski oluşturmaktadır.Günümüzde bu tür sorunların çözümü amacıyla ek güvenlik adımlarının sunulması SecTrail doğrulama sunucusu ile mümkündür.

Bu belgede SecTrail ile GlobalScape EFT için iki aşamalı doğrulamanın tek kullanımlık şifre (SoftOTP) aracılığıyla sağlanması hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

SecTrail ile GlobalScape EFT Entegrasyonu;

SecTrail -GlobalScape EFT Flow

  1. GlobalScape EFT’nin giriş ekranında kimlik bilgileri girilir,
  2. GlobalScape EFT aracılığıyla bilgiler(kullanıcı adı ve şifre) SecTrail sunucusuna RADIUS isteği olarak gönderilir,
  3. SecTrail, kullanıcının kimlik doğrulamasını (Active Directory, Database vs.) yaparak RADIUS cevabını GlobalScape EFT’ye iletir. Doğrulama başarılı ise, SecTrail SMS ya da E-posta aracılığıyla, veritabanındaki (AD, LDAP, Yerel) kullanıcı bilgilerinden edinilen adrese tek kullanımlık şifreyi gönderir. Gönderim aşamasında harici SMS Proxy ya da E-Posta sunucusu kullanılır. Yazılımsal Anahtar (SoftOTP) kullanılması durumunda şifre SecTrail Authenticator mobil uygulaması aracılığıyla üretilir.
  4. Cevap başarılı ise GlobalScape EFT kullanıcının karşısına ikinci ekranı çıkartır,
  5. Kullanıcı, SecTrail tarafından iletilen SMS, E-Posta veya SecTrail Authenticator mobil  uygulaması ile ürettiği tek kullanımlık şifreyi girer,
  6. GlobalScape EFT, tek kullanımlık şifreyi SecTrail’e RADIUS isteği olarak iletir,
  7. SecTrail, tek kullanımlık şifrenin doğrulamasını yapar, cevabını GlobalScape EFT’ye iletir,
  8. Cevap başarılı ise GlobalScape EFT kullanıcının erişimine izin vererek oturumu başlatır.

 

Mobil Uygulama DesteğiSectrail Authenticator Store

Yazılımsal Anahtar(SoftOTP) kullanmak isterseniz SecTrail Authenticator mobil uygulaması üzerinden güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Mobil cihazınıza SecTrail Authenticator uygulamasını Apple App Store ya da Google Play Store aracılığıyla indirebilirsiniz.

google play store badge apple store badge

tr_TR