Müşteri Deneyimleri

Aytekin Kanbur – Vodafone

Vodafone olarak müşterilerimize SSLVPN hizmeti sağlıyoruz. Bu hizmetin altyapısında çalışan kimlik doğrulama protokolleri SecTrail üzerinde koşuyor. Özellikle son dönemde global olarak yaşadığımız covid-19 süreçlerinde SSLVPN hizmeti hayati önem taşıyor.
Bu hizmette kullanıcının karşısına çıkan tek ekran kimlik doğrulama ekranı. Yani hizmetin yüzü bu ekran. Yüzlerce müşteri ve her müşterinin yüzlerce kullanıcısının olduğu bu ortamda kimlik doğrulamada yaşanabilecek olumsuzluklar, aksamalar ve stabil çalışmama durumları bu operasyonu baştan sona yönetilemez hale getirebilir. 1 seneden uzun bir süredir SecTrail üzerinden çalışan bu yapıda bahsettiğim negatif durumların hiçbirini yaşamadık. Devreye alınan günden itibaren sorunsuz çalışmakta. Uygulama içerisinde devreye aldığımız delegasyon sistemi ile farklı birimleri sürece dahil ederek gelen taleplerin daha hızlı şekilde karşılanması operasyon süreçlerimize katkıda bulundu.
Bir diğer değerli nokta ise; yüksek kullanıcı rakamlarına ulaşan servislerde hizmet kalemlerinin hesaplanması ve bu hizmetlerin fatura edilmesi, işin içinde çok fazla değişken olması sebebiyle bazen sorun yaratabiliyor. Sectrail üzerinde koşan ve ilgili birimleri istenilen zamanda bilgilendiren raporlama özelliği sayesinde şirketin ticari kayıplarını en aza indirebildik.

tr_TR